Donacija udžbenika od strane Bošnjačkog nacionalnog vijeća

Delegacija Bošnjačkog nacionalnog vijeća juče je bila u poseti našoj školi, u kojoj su podijelili besplatne udžbenike za prvi razred učenicima koji slušaju nastavu na bosanskom jeziku. Podijeljeno je 40 kompleta udžbenika i to 36 kompleta učenicima u matičnoj školi i 4 kompleta udžbenika učenicima u izdvojenom odeljenju u Trijebinama. 

Bošnjačko nacionalno vijeće je ovom donacijom još jednom dokazalo da suštinski vodi računa o svim aspektima obrazovanja na bosanskom jeziku.

Direktorka naše škole Mejra Dacić je izrazila veliku zahvalnost na donaciji  u nadi da će se podrška nastavi na bosanskom jeziku nastaviti i u budućnosti i da će ova donacija za učenike prvog razreda osnovne škole u velikoj meri olakšati život porodica u našem gradu.